Armas aika

intohimona joulu

Paavo Halonen

undefined tuotekuva
Suurenna kuva

Valittu tuote

Suomela Laura

Kiss my juhannus

6,00 €

Käytetty - hyvä (K3+)

Sidottu, kuvakannet (kovakantinen)

2022 / 1. painos

Tuotteita ei saatavilla

Teosta "Armas aika" ei välttämättä ole tällä hetkellä saatavilla Antikvaarista tai teoslistamme on vielä puutteellinen. Katsothan samankaltaiset tuotteet sekä alempaa löytyvät tuote-ehdotuksemme teokseen liittyen. Voit myös lisätä tämän teoksen toivelistallesi ja saat halutessasi ilmoituksen sähköpostiisi, kun tuotteita tulee saataville.

Samankaltaiset tuotteet

Tuotteita ei löytynyt. Voit selailla kirjailijan teoksia klikkaamalla kirjailijan nimeä tai etsi muita kirjoja hakukoneemme avulla.

Tiedot

Kustantaja/julkaisija

Schildts Söderströms

Sidosasu

Sidottu, kuvakannet

ISBN

9515236762

9789515236760

Tuoteryhmät

Ruoka ja kotitalous

Kieli

suomi

Muut tekijät

Antti Kauppinen

Alkuperäinen nimi

-

Esittely

Pariskunta Halonen-Kauppiselle joulu on kaikki kaikessa. Heidän kokoamansa kirja talven kohokohdasta ammentaa perinteistä ja uudistaa niitä. Joulupöytä on runsas: siinä on kyseenalaistamaton paikka suomalaisilla klassikoilla - riisipuurolla, sillillä, rosollilla ja maksapateella - mutta juhlamenyy täydentyy ulkomaanmatkoilta kerätyillä resepteillä - pähkinäsatsiveja Georgiasta, papaijasalaattia Thaimaasta, tryffelikermakastiketta Toscanasta, hedelmäcouscousia Marokosta. Olennaista ovat maut ja tuoksut, korea kattaus sekä hitaasti soljuva aika.Ohjeet kattavat kaiken tarvittavan: huikopalat jouluvalmisteluihin, keitot, puurot, salaatit, kala-, liha- ja kasvisruoat, kahvileivät, muut makeat sekä joulujuomat. Kirja antaa vihjeitä koristeluun, kattaukseen ja kukka-asetelmiin, ja se sopii niin citysinkulle kuin lapsiperheellekin. Joulunvietto alkaa jo adventtina, ja varsinaisia joulupäiviä voi juhlistaa yksin, kahdestaan, perheen kanssa tai isommalla ystäväjoukolla. Perinnejoulu ei ole velvollisuus, vaan vanhoista tavoista saa ottaa omakseen vain haluamansa.Joulu on juhlista jaloin - ainakin kaunosielujen, herkkusuiden ja hedonistien mielestä!

Kirja-arvostelut teoksesta Armas aika

Tälle teokselle ei ole vielä kirjoitettu yhtään arvostelua. Haluatko kirjoittaa ensimmäisen arvostelun?

Kirjoita oma kirja-arvostelusi