
Tuote ei saatavilla
Pääteasema
Lisää tuote omalle toivelistallesi ja saat halutessasi ilmoituksen sähköpostiisi, kun tuotetta tulee saataville Antikvaariin!
Haetaan tuotteita...
Teosta "Pääteasema" ei välttämättä ole tällä hetkellä saatavilla Antikvaarista tai teoslistamme on vielä puutteellinen. Katsothan samankaltaiset tuotteet sekä alempaa löytyvät tuote-ehdotuksemme teokseen liittyen. Voit myös lisätä tämän teoksen toivelistallesi ja saat halutessasi ilmoituksen sähköpostiisi, kun tuotteita tulee saataville.
Samankaltaiset tuotteet
Haetaan...
Tiedot
Kustantaja/julkaisija
Like
Sidosasu
Nidottu
ISBN
9520106391
9789520106393
Tuoteryhmät
Ei tiedossa
Kieli
suomi
Muut tekijät
Alkuperäinen nimi
-
Kirjasarja
Like scifi
Esittely
Spearpoint on ihmiskunnan viimeinen turvapaikka kaukaisessa tulevaisuudessa. Sen ulkopuolinen maailma on koiran kaltaisten lihansyöjäkyborgien kansoittama ja anarkistisen Skullboys-rosvojoukon terrorisoima. Toisaalla Spearpointin entinen sotilasmahti, Swarm, satojen ilmalaivojen yhteisö, hallitsee ympäristöä ilmasta käsin. Ihmisten maailma on kutistunut yhden supermetropolin kokoiseksi. Quillon elää Spearpointin alatasoilla, Neon Heightsissa, ja työskentelee patologina. Eräänä päivänä hänen pöydälleen tuodaan pahasti loukkaantunut jälki-ihminen, Spearpointin Taivaalliselta tasolta pudonnut enkeli. Enkeli paljastaa hänelle, että Quillon on osa salaista projektia, jossa enkeleiden perimää on yritetty muokata siten, että he voisivat elää Spearpointin alatasoilla. Projektin tutkijat etsivät Quillonia, joka voi pysyä hengissä vain pakenemalla Spearpointista. Alastair Reynolds (s. 1966) on walesilainen kirjailija, joka nauttii suurta suosiota Euroopan science fiction -piireissä. Like on julkaissut yhdeksän hänen romaaniaan.