Eläinten musiikkiopisto
Genevieve Helsby

Tuote ei saatavilla
Eläinten musiikkiopisto
Lisää tuote omalle toivelistallesi ja saat halutessasi ilmoituksen sähköpostiisi, kun tuotetta tulee saataville Antikvaariin!
Haetaan tuotteita...
Teosta "Eläinten musiikkiopisto" ei välttämättä ole tällä hetkellä saatavilla Antikvaarista tai teoslistamme on vielä puutteellinen. Katsothan samankaltaiset tuotteet sekä alempaa löytyvät tuote-ehdotuksemme teokseen liittyen. Voit myös lisätä tämän teoksen toivelistallesi ja saat halutessasi ilmoituksen sähköpostiisi, kun tuotteita tulee saataville.
Samankaltaiset tuotteet
Haetaan...
Tiedot
Kustantaja/julkaisija
Nemo
Sidosasu
Sidottu, kuvakannet
ISBN
9522400580
9789522400581
Tuoteryhmät
Ei tiedossa
Kieli
suomi, englanti, saksa
Muut tekijät
Alkuperäinen nimi
-
Esittely
Musiikki voi nostaa niskakarvat pystyyn, se voi itkettää ja naurattaa tai saada tanssijalan vipattamaan! Eläinten musiikkiopisto on ihastuttava johdatus klassiseen musiikkiin perheen pienimmille. Koira, sammakko, kirahvi ja muut eläimet kertovat musiikista, esittelevät suuria säveltäjiä ja klassisen musiikin soittimia. Mukana tulevalla cd-levyllä on 28 mielenkiintoista musiikkinäytettä. Klarinetti esittää Prokofjevin Pekka ja susi -musiikkisadussa lintua vaanivaa kissaa, sello puolestaan joutsenta Saint-Sa$:ensin Eläinten karnevaalissa. Turvavyö on syytä kiinnittää kuunneltaessa John Adamsin kappaletta Short Ride in a Fast Machine. Kirjassa eläimet opettavat myös tassusta pitäen can-can-tanssin askeleet Offenbachin Orfeus manalassa -operetin tahtiin. Eläinten musiikkiopisto avaa niin lapsille kuin aikuisille ovia musiikin ihanaan ja kiehtovaan maailmaan.